Het Fotografiecircuit Vlaanderen geeft Vlaamse fotografen de mogelijkheid met hun werk naar buiten te komen. De lijst van alle fotografen die ooit deelnamen aan dit circuit is indrukwekkend.
Verbeelding van dromen
een reis door Zuidoost-Azië
Ik maakte deze foto’s tijdens een reis door Thailand, Laos,China en Vietnam.
Gebieden met zeer dichtbevolkte kernen, maar ondanks de drukte vinden de inwoners rust en tegelijkertijd ook energie bij zichzelf en hun directe omgeving, een soort van vrede én adrenaline op hetzelfde moment. Zo slagen ze erin om op momenten van heuse drukte toch zeer veel innerlijke kalmte uit te stralen.
Al snel werd ik tijdens het fotograferen ook die weg ingeduwd en kwam ik in contact met een natuurlijke, gefilterde, sprookjesachtige wereld. Alle hectische toestanden, geluiden en beklemmende warmte vielen weg en er kwam eensoort rust in de plaats.
Vooral tijdens het vallen van de avond fotografeer ik veel, wellicht omdat je dan de kleinere dingen ziet en weet te appreciëren, in al hun eenvoud. Ongetwijfeld herkennen vele mensen dit gevoel. Ik wil de toeschouwer aan het dromen zetten, zijn verbeelding prikkelen.
De foto’s tonen vaak niet veel meer dan één ruimte of éénactie waardoor alle afleiding wegvalt. Ik vind informatie achterhoud en heel interessant. Misschien wordt de kijker net daardoor meer geboeid. Het vraagt ook meer kijk inspanning. Je gaat op zoek naar dingen die er niet zijn. Net door hun exotische locatie lijken de foto’s iets buitengewoon te verbeelden. Nochtans gaat het niet om iets abstract, wel omconcrete, alledaagse dingen en gebeurtenissen.